תאונות תלמידים

תאונות תלמידים

"התקשרו אלי מהגן להגיע בדחיפות כי הילד שלי נפל מהמגלשה בחצר וקיבל מכה חזקה ביד, הוא בוכה ואמרו לי שאולי נגרם לו שבר... רצתי לגן בהיסטריה ולקחתי אותו למוקד. נודע לי אחר כך שהילדים שיחקו בחצר מבלי שהיתה שם מטפלת, כולן היו בתוך הגן, ובעצם אף אחת לא שמרה  על הילדים..." נשמע לכם מוכר?

מדי שנה נפגעים אלפי ילדים בתאונות הקורות בגני ילדים ובתי הספר.

למרבה הצער, חלק גדול מתאונות אלה נובעות מרשלנות של המטפלים או המורים והמנהלים של מוסדות החינוך, וכן של עיריות או מועצות מקומיות במקרים בהם תלמיד נפגע כתוצאה ממפגע במבנה או בסביבת המוסד החינוכי.

בפסיקות בית המשפט העליון ובתי המשפט האחרים נקבע פעמים רבות כי על מורים חלה חובת זהירות מוגברת לדאוג לשלומם ולבטיחותם של הילדים במוסדות החינוך – חובת זהירות השווה בעוצמתה לחובת הזהירות של הורים כלפי ילדיהם. לפיכך, בתי המשפט נוטים להחמיר עם מוסדות החינוך, ולפסוק פיצויים משמעותיים לילדים שנפגעו בזמן הלימודים כתוצאה מרשלנות.

בנוסף, חשוב לדעת שכל ילד החל מגיל 3 ועד לגיל 18 מבוטח בפוליסת ביטוח אחריות תלמידים, אשר מזכה אותו לפיצוי בעקבות תאונה שנגרמה לו, לא רק בזמן הלימודים אלא 24 שעות ביממה  (למעט חריג של פגיעה שנגרמת לתלמיד בתאונת דרכים).

הטיפול שלי בייצוג תלמיד שנפגע בתאונה כוללת:

בירור יסודי של נסיבות התאונה ובדיקת אחריות המוסד החינוכי, משרד החינוך והרשות המקומית הרלוונטית

ניהול משא ומתן מול גורמים אלה וחברות הביטוח המבטחות אותם

במידת הצורך הגשת תביעה לבית המשפט וניהול ההליכים הכרוכים בה, לרבות הגשות חוות דעת של מומחים רפואיים

השגת הפיצוי המקסימלי האפשרי לתלמיד שנפגע ולהוריו